Kruševljani bolji od kragujevčana

Sa jučerašnje utakmice na stadionu „Čika Dača“ ( Foto: M. Jovičić)

RADNIČKI 1923 – NAPREDAK 0:1 (0:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 200. Sudija: Bojan Nikolić. Pomoćnici: Marko Dimitrijević i Nenad Kurčubić (svi iz Kragujevca). Strelac: Luković u 85. minutu. Žuti kartoni: Bubanja (Radnički 1923), Stanojević (Napredak). Crveni karton: Terzić u 78. minutu (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923: Đorđević, Krneta, Jović, Kuđoe, Rnić, Ćulum, Vidić, Perović, Vusljanin, Janković, S. Kovačević (D. Miljuš).U drugom poluvremnu igrali su: Trifunović, Terzić, Bonsu, Jašić, Bubanja, Kovačević, Arsić, Vidović, Tiodorović, Milovanović, Rosić.

NAPREDAK: Popović, Frimpong, Mbođ, Cvetković, Gobeljić, Stanojević, Bajić, Lazić, Popović, Božović. Igrali su još: Janković, Paunović, Luković, Belošević, Petrović.

Za tri dana Radnički 1923 je iskoristio pauzu u prvenstvu da odigra dve prijateljske utakmice u kojima je novi trener Neško Milovanović pokušao da kroz proveru spremnosti igrača pronađe startnu postavu ekipe, koja će se u narednom kolu suprostaviti Crvenoj zvezdi na stadionu „Čika Dača“. Posle pobede u susretu sa nižerazrednim gradskim prvoligašem Kragujevca Arsenalom (2:0) juče je kragujevačkog superligaša testirao Napredak iz Kruševca. Iako je trener Milovanović isprobao dva tima sa 23 igrača, ponovila se stara boljka – mreža protivnika ostala je netaknuta. Zbog povrede nije se pojavio na terenu napadač Vuk Sotirović, ali kuriozitet je da je i treću utakmicu u nizu sa superligašima Radnički 1923 završio sa deset igrača. Zbog drugog žutog kartona juče je u 78. minutu isključen Terzić, a samo osam minuta kasnije Kruševljani su iskoristili brojčanu prednst i postigli odlučujući pogodak.

PROČITAJ JOŠ:  FK Napredak jedva pobedio drugoligaša i plasirao se u osminu finala Kupa Srbije u fudbalu

Jučerašnja utakmica pokazala je da se ne može zameriti domaćim igračima na želji i zalaganju, ali se videlo da to nije bilo dovoljno da savladaju izuzetno borbenu i motivisanu ekipu Napretka, kojoj, takođe, ne cvetaju ruže u prvenstvu kao i Radničkom. Ova ekipa je i u prvenstvu odnela bod sa stadiona „Čika Dača“ , a i u jučerašnjem susreta bila opsanija po gol Kragujevčana.

Za prvih osam minuta fudbaleri Napretka su stvorili tri izgledne prilike za gol, koje nisu iskoristili Božović, Stanojević i Nikola Popović. U 15. minutu, u šesnaestercu Kruševljana oklevao je Ćulum u traženju pozicije za šut i propustio šansu da dovede Radnički 1923 u vođstvo. Tri minuta kasnije Jović je na drugoj strani izblokirao udarac Božovića, a u 35. minutu Krneta je nezgodno zakačio loptu centriranu sa leve strane, koja je na sreću domaćina završila tik pored stative.

Jedini udarac u prvom poluvremenu na gol Napretka uputio je Ćulum u 45. minutu sa 16 metara, ali je lopta završila u rukama golmana Zorana Popovića.

Sastav koji je trener Milovanović izveo u drugom poluvremenu bolje je odigrao, ali nije iskoristio neke prilike i na kraju bio i kažnjen kada je ostao sa igračem manje.

U 50. minutu, iznenadnim, ali preciznim udarcem sa više od 25 metara Nikola Kovačević je šutirao pod prečku, ali je golman Kruševljana krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Osam minuta kasnije isti igrač je glavom slabo zahvatio centaršut Jašića sa leve strane i lopta je otišla pored gola. Na drugoj strani pripretio je Luković iz daljine, a Paunović je iz gužve u kaznenom prostoru Radničkog 1923 šutirao u golmana Trifunovića.

Najpovoljniju priliku za domaćina propustio je Arsić u 76. miinutu kada je u kaznenom prostoru Napretka nespretno prihvatio povratnu loptu Tiodorovića, koji je bio u boljoj situaciji da šutira. Dva minuta kasnije sudija Bojan Nikolić pokazao je crveni karton Terziću, a brojačnu prednost iskosristio je susperligaš iz Kruševca i pojačao pritisak na gol Trifunovića. U 85. minutu rezervista Kruševljana Luković iskoristio je neopreznost domaćih štopera i na ubačenu loptu Gobeljića izašao pred Trifunovića i sa desetak metara iskosa sa desne strane šutirao neodbranjivo i tako obezbediio pobedu Napretka od 1:0.

– Mislim da je ovo bila dobra provera. Parirali smo Napretku, ali se videla stara boljka, taj završni pas i da postignemo gol. Isprobali smo 23 igrača, koji su pokazali napredak, ali je potrebno strpljenje i nadam se da će protiv Zvezde pokazati više agresije, kao u drugom poluvremenu. Imali smo nekoliko šansi, ali ih nismo iskoristili i moramo da ulazimo sa više koncentracije. U odbrani smo napravili grubu grešku kod primljenog gola, što ne sme da nam se dešava. Imamo još sedam dana da se maksimalno pripremimo za susret sa Zvezdom – rekao je za „Šumadijapress“ trener Neško Milovanović.

Fudbaleri Radničkog 1923 danas imaju trening, a sutra im je dan odmora. Od utorka nastavljaju pripreme za utakmicu sa Crvenom zvezdom, koja će se odigrati narednog vikenda na stadionu „Čika Dača“.