FK Napredak pobedom overio plasman u Super ligu

FK Napredak

Fudbaleri Napretka obezbedili su plasman u Superligu pobedom nad Radničkim iz Nove Pazove. Jedini gol na utakmici u Kruševcu, odigranoj pod reflektorima, postigao je Nenad Gavrić u 37. minutu.

FK Napredak

Šest kola pre kraja, FK Napredak je obezbedio Superligaški status! Na utakmici 29. kola, pobedjeni su gosti iz Novog Pazara.Pobedu je doneo gol u 39. minutu utakmice: dobro je po desnoj strani prošao Dunjić, usledio je centaršut, a Gavrić se našao na pravom mestu. Pre toga, u  32. minutu viđena je solo partitura kapitena Mirosavljevića, koji je u srcu šesnaesterca promešao odbranu Radničkog, ali i loše nanišanio, pa je lopta, umesto u mreži, završila u živoj ogradi iza gola.

Nastojali su su gosti da stignu do izjednačenja, ali dobro je dejstvovala Napretkova odbrana, bilo je još nekoliko prilika na suprotnoj strani, međutim mreže su do kraja mirovale.

A onda je počelo slavlje… Sa velikim razlogom!

Napredak – Radnički (NP) 1:0 (1:0),

Strelac: Gavrić u 37. minutu.

Stadion: Gradski. Gledalaca: 4.000.

Sudija: Petar Piper (Čačak).

PROČITAJ JOŠ:  Posle poraza na svom terenu od direktnog konkurenta za ispadanje iz Super lige, celokupno rukovodstvo FK Napretka podnelo ostavku

Pomoćnici: Radomir Ranković (Smederevo), Ivan Vujičić (Požarevac).

Žuti kartoni: B. Milošević, Bojić (Napredak), Saračević (Radnički).

Igrač utakmice: Gavrić
NAPREDAK: Krznarić, Dunjić, Udovičić, Koković, Frimpong, B. Milošević, Gavrić (od 90. Smiljković), Regan (od 89. Bošković), Milosavljević, Bojić, Trujić (od 81. N. Milošević).
RADNIČKI: Milošević, Saračević (od 56. Čeprnja), Zagorac, Radin, Haska, Isailović, Čečarić,  Krstović (od 73. Tasić), Bošković (od 64. Đorović), Gajić, Cvetković.

29. kolo Prve lige:
OFK Mladenovac –Voždovac 1:1 (Pantelić 90 – Novković 76)
Jedinstvo Putevi – Proleter 2:1 (Brkić 77, Arsić 85 – Mićić 70)
Novi Sad – Kolubara 0:2 (Živković 19, Milošević 36)
Timok – Banat 3:1 (Janković 45, Kaličanin 50, Crnomarković 89 – Mihajlović 25. iz jedanaesterca)
Čukarički – Sloga 4:1 (Dinčić 37. i 80, Matić 63, N. Stojiljković 69 – Jovanović 77)
Napredak – Radnički (NP) 1:0 (Gavrić 37)
Metalac – Teleoptik 2:1 (Luković 15, Krpić 27 – Džugurdić 80)
Bežanija – Borac 0:1 (Ostojić 90+2, autogol)
Mladost – Inđija 1:0 (Jeremić 10)