FK Napredak pobedio Jedinstvo iz Užica i plasirao se u Super ligu

fk_Napredak

U jednoj od najboljih predstava koju su pružili ove sezone, fudbaleri Napretka savladali su ekipu Jedinstva iz Užica rezultatom 3:0.

fk_Napredak

Očekivanja su u potpunosti ispunjena. U derbiju 24. kola Prve fudbalske lige Srbije ekipa Napretka je, u utakmici odigranoj pod reflektorima, nadigrala užičko Jedinstvo (3:0, poluvreme 1:0) i tako ga gotovo izvesno izbacila iz trke za plasman u viši rang. Nade da bi mogao do drugog mesta sačuvao je Voždovac pobedom u Lazarevcu, dok su Čačani sve dalje od vrha posle poraza od Teleoptika, baš kao i Metalac koji je bio bolji od otpisanog Novog Sada.

U Kruševcu je „neugodno“ Jedinstvo odolevalo borbenoj i ofanzivnoj ekipi Napretka sve do 34.minuta. Tada je Petar Bojić pretrčao pola igrališta, ušetao se u kazneni prostor gostiju, prevario golmana Mišića i doneo domaćinu prednost gola 1:0.Mirosavljević je u 11.minutu propustio priliku,a Vukmirović iz Užica u 23. šutirao ispod prečke Krznarića,ali je ovaj izbacio loptu u korner.

U nastavku, Bojić se u 80.minutu potrudio da drugi put zatrese mrežu rivala, a Mirosavljević u 86. postavio konačnih 3:0.

PROČITAJ JOŠ:  Osuđeni političar Milutin Jeličić Jutka je danas trebao da bude u zatvoru, ali se žalio i zahtevao da izdržavanje kazne odloži

– Nije bilo lako.Samo se činilo da će tako biti. Protiv Teleoptika iz Zemuna takođe očekujemo dobru posetu u večernjimn satima, jer i taj susret igramo pod reflektorima i momci zaista zaslužuju samo pohvale – rekao je šef Stručnog štaba Nenad Milovanović, najavljujući i sledeću utakmicu svog tima, sve bližeg konačnom cilju – Superligi. Kruševljani u nedelju, u 25.kolu, dočekuju Teleoptik iz Zemuna (19 časova)…

Na tabeli vodi Napredak sa 57 bodova i utakmicim manje, Čukarički je drugi sa 49, dok Voždovac i Metalac dele treće i četvrto mesto sa 41 bodom.

Stadion: Mladost u Kruševcu. Glavni sudija: Vlado Glođović iz Vrbasa. Pomoćnici: Goran Miletić iz Mladenovca i Uroš Stojković iz Beograda. Žuti kartoini: Regan iz Napretka, Brkić, Planić, Jovanović i Virić iz Jedinstva Putevi. Strelci: Bojić u 30. i 80. Mirosavljević u 86.minutu.
Napredak: Krznarić 7, Dunjić 7, Udovičić 7, Koković 7, Janičić 7, Bogdan Milošević 7, Gavrić 7, Regan 7, Mirosavljević 7, Bojić 7, Trujić 7.Igrali su i Petrović, Nikola Milošević i Ndiaje.
Jedinstvo Putevi: Mišić 6, Marjanović 6, Joksimović 6, Brkić 6, Milekić 6, Planić 6, Jovanović 7, Virić 7, Bajić 5, Arsić 6, Vukmirovoić 7. Igrali su i Mudrinić, Simić i Tošić.