Teška povreda fudbalera FK Napredak u Antaliji

esbjerg napredak

U prvoj kontrolnoj utakmici u Antaliji, fudbaleri kruševačkog Napretka poraženi su od ekipe Esbjerga iz Danske sa 4:1. Čitava utakmica ostala je u senci nemilog dogadjaja na samom početku meča. Posle jednog starta i sudara sa protivničkim igračem, Marko Paunović je doživeo dvostruki prelom potkolenice desne noge.

Nije počelo dobro za stručni štab i fudbalere Napretka u Antaliji. Prvo ih je dočekala kiša posle deset sati putovanja, a onda su u prvom meču Kruševljani poraženi od danskog Esb jerga sa 4:1. Poraz  toliko ne boli, jer se radi o pripremnom meču, medjutim, susret je ostao u senci nemilog dogadjaja na samom početku. Posle jednog naizgled običnog starta na sredini terena i sudara sa protivničkim igračem, odbrambeni igrač Napretka Marko Paunović ostao je da leži na travi. Štoper Napretka doživeo je dvostruki prelom potkolenice desne noge, zbog čega je podvrgnut operaciji.

Iako nije bilo lako igrati posle povrede Paunovića, Kruševljani su se odlično suprostavili Esbjergu, najozbiljnijem protivniku od svih sa kojima će igrati u Antaliji. Poveli su danci u 26 minutu, Napredak je izjednačio preko Mirosavljevića iz jedanaesterca u 31. minutu.

U prvom delu susreta Napredak je igrao u sastavu: Krznarić, Bogdan Milošević, Paunović, Frimpong, Janičić, Udovičić, Žeravica, Koković, Gavrić, Bajić, Bojić i Mirosavljević.

U drugom poluvremenu trener Nenad Milovanović promenio je kompletnu ekipu i isproba mladje fudbalere. Danci su ostali u nepromenjenom sastavu. To je bila i velika prednost Danaca, za konačan ishod susreta.

Sledeći meč Napredak igra sutra protiv ekipe Pahtakora iz Uzbekistana.