Rukometaši Napretka se plasirali u četvrtfinalu Kupa Srbije

rukometaši_Napretka

Rukometaši kruševačkog Napretka,  posle tri uzastopne pobede u drugom delu Super lige, ostvarili su i četvrtu pobedu u osmini finala Kupa Srbije, protiv Rudara iz Kostolca 25:22, poluvreme (12:9) i plasirali se u četvrtfinale.

Bila je to prava prvenstvena utakmica, kao da se nije radilo o Kup takmičenju, već o borbi za bodove. U prvom delu tri puta je bio nerešen rezultat. U nastavku gosti su, jedno vreme, uspeli da steknu neznatnu prednost, ali je domaćin i ako oslabljen bez petorice bolesnih igrača uspešno priveo kraju ovaj susret i zqasluženo ide u dalji krug takmičenja.

Od pojedinaca u taboru crveno – belih valja pohvaliti Zubića sa 6 golova i Ćućuza, koji je , na primer, imao 11 odbrana, od toga jedan sedmerac, samo u prvih trideset minuta igre. To, možda, i najbolje svedoči o odnosu snaga na parketu. Gosti iz Kostolca, koji su kao i Napredak prebrinuli sve brige ojko opstanka u društvu najboljih imali su osam minuta igrača manje, a Napredak isto toliko. Što se pobedničkog tima tiče, na poštedi su zbog temperature bili: Beočanin, Stefan Milićević, Dalibor Jovanović, Saša Milanović i Ognjen Petrović.

Kapiten pobedničkog tima Ivan Ćirković sa zadovoljstvom je govorio o trijumfu svog tima i najavio, pre svega, borbenu igru u subotu u Prvenstvu Super lige protiv Radiničkog u Kragujevcu.