Novi poraz košarkaša Napredka

košarkaši_napredak

Košarkaši kruševačkog Napredak Rubina poraženi su u 17. kolu II lige Srbije u gostima Inđiji 80:71

Uzalud su crveno – beli iz Kruševca bili bolji u drugoj četvrtini 16 :22 i na odmor otišli posle I poluvremena vođstvom 39:38. Jer, čini se da je Inđija dobro pročitala i i izučila igru Kruševljana, a pre svega Slobodan Stanković koji je šutirao kao iz topa na koš gostiju. Stekao je epitet najboljeg strelca i igrača na ovoj utakmici.

Trener domaćih Vinko Bakić rekao nam je da su se gosti oslonili na igru starijih igrača, a mlađi nisu  kadri da iznesu teret drugoligaškog takmičenja. On je još dodao da je timu iz Kruševca, ipak, mesto u prvoligaškom društvu.

Trener Napredak Rubina Dragan Živanović je objasnio i da pored dobrog rada na otklanjanju mana u igri, nikako da se toga reši. Te slabosti su moji igrači ponovili i na ovoj utakmici. Nadam se, međutim, da ćemo biti bolji u subotu u 20 časova protiv Velike Plane pred svojim navijačima. Ne odričemo se trke za mesto koje će nas vratiti u I ligu Srbije – rekao je Dragan Živanović.

Napretkov sadašnji skor u 17 utakmica je 11 pobeda, 6 poraza i 27 bodova.