Napredak izgubio od fenjeraša Spartaka!

Sportska dešavanja

Nastavak sezone za košarkaše Napredak Rubina neočekivano loše je počeo. Naime Čarapani su u meču sa fenjerašem Druge lige, ekipom Spartaka iz Subotice izgubili rezultatom 88:82 (20:22, 16:20, 23:13, 29:27).

Čarapani su u subotu u jutarnjim satima autobsom ”Jugoprevoza” koji je za ovu utakmicu obezbedio svoj najnoviji autobus, predvođeni predsednikom kluba gospodinom Milenkom Mihajlovićem, krenuli put Subotice po novu pobedu. Nešto posle podneva stigli su u Suboticu gde ih je čekao obezbeđen ručak i smeštaj u lepo uređenom panisionu, kako bi se što bolje okrepili i odmorniji ušli u meč sa subotičkim Spartakom.

Utakmica je krenula dobro po košarkaše Napretka koji su predvođeni Milinčićem sa 9 poena i Mihajlovićem i Milojevićem sa po 4 poena, odigrali solidno 1/4 i dobili rezultatom 20:22. Kod Spartaka koji je igrao pred malobrojom publikom najzapaženiji bio je Antić sa 8 poena, Sokolović i Marković pratili su Antića sa 6 odnosno 5 poena.

Nastavak igre u 2/4 bio je kao i u prvoj, solidna igra Čarapana koji su svoju prednost održvali preko Milana Radivojevića i Saše Mihajlovića koji su postigli po 7 poena u ovoj četvrtini. U 14. minutu Čarapni odlaze po prvi put na osetniju prednost 22:31 i to zahvaljujući mini seriji od 7:0. U ekipi Spartaka jedini raspoleženi i tokom ove četvrine bio je Jovan Antić koji je održavo priključak Spartaka sa postignutih 8 poena. Čarapni dobijaju i ovu četvrtinu 16:20 i odlaze na poluvreme sa prednošću 36:42. Prednost je mogla biti i veća na kraju ali u poslednjim sekundama druge četvrtine košarkaši Napretka se u situaciji 3 na 1 ne snalaze lepo previše dodavanja u napadu i maše zicer.

PROČITAJ JOŠ:  Raspisan tender za investiciono održavanje gradskog stadiona Mladost, vrednost 16 700 000 dinara

Početak 3/4 nikako nije mogao da nagovesti ono što će se desiti sa igrom Kruševljana samo par minuta kasije. Nakon 3 minuta igre u nastavku meča Čarapani preko Mihajlovića, Radmanovc, Milojevića dolaze do najveće prednosti u ovom meču od 11 poena 36:47. U tim trenucima kod ekipe Spartaka bude se do tada neprimetni Raonić i Vukolić koji vraćaju Spartak za nepuna 3 minuta na dva poena zaostatka da bi u 26. minutu Antić preuzeo stvar u svoje ruke i trojkom po prvi put doveo Subotičane u vođstvo 52:51 i onda nastavio kao na šuterskom treningu da rešeta koš Čarapana do kraja 3/4 beleži 9 poena odnosno 25 poena do tog trenutka. Čarapani u tim trenucima igraju veoma lošu odbranu, ispadaju iz igre i košarkaši Spartaka su vešto iskoristili slabu koncentraciju igrača Napretka. Ni minuti odmora koje je zatražio trener Živanovića nisu mogli da vrate igrače na pravi kolosek. Kakav takav rezultat do kraja 3/4 održavali su Radivojević i Bakračlić i Masalušić sa linije penala. Spartak odbija ovu četvrtinu rezultatom 23:13 i ulazi u poslednju četvrtinu sa prednošću 59:55.

Poslednju četvrtinu Jovan Antić nastavlja tamo gde je stao u prethodnoj a to je sa preciznim šutom u koš protivnika. Raonić koji je do ove četvrtine postigao ukupno 8 peona sada samo za nekoliko minuta stiže do tre brojke, mladi Prlja takođe beleži 6 poena u ovoj četvrtini. Loša igra u odbrani ali i organizaciji napada govori i podatak da tek u 34. minutu igre Milan Radivojević pogađa za 2 poena, prethodni poena postignut je u 28. minutu igre. Veliki i crnih 6 minuta igre košarkaša Napretka bilo je dovoljno da Spartak u 37. minutu ode na velikih 81:67. Međutim Napredak kreće u presing po celom terenu i preko Mihajlovića koji postiže nevereovatnih 14 poena u ovoj četvrtini i uz pomoć Radivojevića i Radonjića pri kraju 39. minuta dolaze na 6 poena zaostatka 85:79. Početkom poslednjeg minuta igre Vlada Radmanovac iz teške pozicije pogađa za 3 poena i vraća Kruševljane na 85:82 ali u sledećem napadu Kruševljani prave faul a Radonjić sa linije bacanja gasi nadu za eventualni produžetak u ovom meču.

Utakmicu su obeležili Jovan Antić kod ekipe Spartaka sa neverovatnih 36 poena od toga čak 6 trojki i indeksom 34 i Saša Mihajlović koji je proglašen za igrač utakmice sa 27 poena a sa linije bacanja šutirao je fenomenalnih 13 od 13, dok je iz igre imao procenat šuta od 78,5% što mu je donelo indeks koristnosti 41. Kod Spartaka su se istakli Raonić 16p, 7sk, Prlja 10p, 8sk, Sokolović 10p, 6sk, 3as a kod Čarapana pored Mihajlovića sa 27p, Radivojević je postigao 15p, kapiten Radmanovac 11p, Milinčić je ostao na 11 poena iz prvog poluvremena uz to ubeležio je 8sk, Luka Milojević koji je podbacio na ovoj utakmici zabeležio je svega 8p, 6sk i 2as, Radonjić je stao na 6 poena a Masalušić i Bakračlić postigli su po 2 poena.

Neočekivani poraz malo je zakomplikovao nastavak takmičenja za košarkaše Napretka obzirom da im u naredna tri kola predstoje tri vezana derbija. Prvi je u subotu kada Napredak gostuje Crnokosi iz Kosjerića koja zauzima 3. mesto na tabeli, onda u Hali sportova pod Bagdalo dolazi prvolpasirana Meridiana a nakon toga sledi i gostovanje Železničaru iz Inđije koji iz prikrajka vreba šansu za ulazak u viši rang. Napredak će u subotu biti sigurno jači za Beadera koji jeste pošao sa ekipom za Suboticu i pojavio se na zagrevanju ali nije bio dovoljno spreman da uđe u igru a njegovi poeni su svakako fali Napretku u ovom meču.