KUP Srbije: Napredak eliminisan od Metalca

fk napredak

Fudbaleri Napretka, pred svojim navijačima (oko 1.200) u Kruševcu nisu uspeli da savladaju Metalac. Posle 90 minuta utakmice nije bilo golova, pa su pobednika odlučili penali. Bolji realizatori bili su gosti (2:4), pa je Napredak zaustavljen u domaćem Kupu. Golman gostiju Bojan Zogović odbranio je  šuteve sa bele tačke Cvetkovića i Dimtrova iz domaćeg tima, a crveno- beli su u prvom i drugom poluvremenu propustili sedam prilika za pogodak.

fk napredak

Metalac iz Gornjeg Milanovca ide u dalji krug takmičenja,  Napredak će  šansu potzražiti iduće godine. Obistinila se ona da kada jedan tim propusti  veliki broj prilika za gol, biva klažnjen. Napredak je u prvom poluvremenu imao dve prilike, u nastavku igre pet stopostotnih propustuili su: po dva puta Bajić i Gobeljić, pred kraj susreta Bajić i treći put i na penal ruletu,  prvoligaš Metalac je bio bolji u izvođenju penala. Konkretnije, golman Bojan Zgovović je uspeo da zaustavi dva od četiri izvedena penala crveno- belih Cvetkovića i Dimitrova, što je bilo dovoljno za slavlje 2:4.

– Borili su se, dobro igrali, ali ova igra se igra zbog pogodtka. Mi imamo taj problem, posle toliko šansi neverovatno je šta smo sve promašili. Znao sam kakva ekipa nam dolazi i kakav igrački kadar imaju, ali nisma znao da ćemo toliko ispromašivati – prokomentarisao je igru svog tima Saša Štrbac, trener Napretka.

Vladica Petrović, šef stručnog štaba Metalca, nije krio oduševljenje plasmanom svoje ekipe u dalji krug takmičenja:

–  Prvo poluvreme mislim da smo uspeli da anuliramo Ndaiye i Božovića, koji su nam bili najveća pretnja. U drugom poluvremenu znali smo da će Napredak krenuti ofanzivnije, ali Napredak nije imao sreće.
Zogovića sam namerno stavio da brani,jer sam znao da ako dodje do penala, da će dobro odraditi posao, što i jeste uradio. Posle tri godine, plasirali smo se u dalji krug takmičenja i drago mi je što ćemo u Milanovcu imati praznik fudbala.