Košarkaši Napretka savladali Radnički iz Obrenovca

Košarkaši Napretka u okviru 22. kola 2. Muške lige Srbije savladali su Radnički iz Obrenovca 79:68 (24:7, 14:23, 21:12, 20:26).

Rutinska pobeda Čarapana

Čarapani su rutinski savladali Radnički iz Obrenovca, utakmica je bila rešena još u prvoj četvrtini koju su Čarapani dobili 24:7. Izabranici Živanovića malo su popustili u drugoj četvrtini pa su se gosti približili na 38:30 na poluvremenu. U prvom delu igre Napredak je predvodio Bakračlić koji je postigao 14 poena dok je kod gostiju najzapaženiji bio veteran košarkaške lige u Srbiji, Vlatko Ilić popularni Oliva sa 8 poena, koji je verovatno i najstariji aktivni košarkaš sa 47 godina.

U nastavku Čarapani su odigrali smireno i sigurno a posle slabe igre u provm delu, Pera Beader se probudio i postigao 11 poena i jednu neverovatno trojku iz okreta u poslednjoj sekundi napada sa blizu pola terena što je izazvalo oduševljenja kod do tog trenutka uspavane kruševačke publike. Do kraja utakmice trener Živanović dao je šansu i najmlađima a prvi kontakt sa loptom mladog Mijajlovića završio je u košu tako što se prošetao kroz odbranu Obrenovčana i položio u koš. Na kraju rezultat u Hali sportova pod Bagdalom iznosi je 79:68.

Kod Čarapana najefikasniji bio je Nikola Bakračlić sa 16p, 9sk, koji je poneo i epitet igrača utakmice sa indeksom 28. Petar Beader postigao je 13p i zabeležio 7 skokova, Luka MIlojević, 10p, 7sk, Radivojević 9p, Milinčić 8p, 9sk, kapiten Radmanovac 8p, Radonjić 7p, Mihajlović 4p, Mijajlović i Đorđević po 2p

U ekipi Radničkog Stemenković 21p, 7sk, 3as, Boričić 19p, 8sk, 3as, Vlatko ilić 8p, 5sk.

Sledeće 23. kolo Čarapani gostiju ekipi Morave iz Vladičinog Hana koja je doživela poraz od Proletera iz Zrenjana i gotovo da je ostala bez šansi za plasman u viši rang. Međutim Napretku je ovo ključna utakmica i pravo na poraz nemaju u ovom meču. Crnokosi iz Kosjerića predostoji teško gostovanje kod ekipe Radničkog u Obrenovcu, obzirom da i Radnički nema više prava na poraz jer u suprotnom ulazi u zonu ispadanja iz lige.

Obrenovčani če biti pojačani za centra Gorana Huskića (21 godina, 213cm) koji je imao predugovor sa španskom Kahom Laboral, a godinu dana proveo je u Americi na Hauard junior koledžu.