KK Napredak pobedio lidera košarkaške lige

Košarkaši Napredak Rubina u subotnjem derbiju sa prvoplasiranom ekipom Meridiane iz Novog Sada zabeležili važnu pobedu rezultatom 82:77 (28:21, 15:13, 16:21, 23:22)

Uz Jakuze do pobede nad liderom

Čarapani su dobro odigrali prvu četvrtinu iako su gosti vodili sredinom prve četvrtine. Košarkaši Napretka nošeni sjajnom podrškom sa tribina od strane Jakuza, a preko raspoloženih Beadera, Radonjića, Milojevića šutem spolja i Bakračlića pod košem brojali su do 28 poena u koš Meridiane. Kod ekipe Meridiane predvodjene strategom Majkićem u prvih 10 minuta Buha i Stanojević zadavali su najviše problema Kruševljanima. Napredak dobija 1/4 rezultatom 28:21.

Na početku druge četvrtine igrači Napredak Rubina preko respoloženog Beadera i Milana Radivojevića sa ”+7 ” prave mini seriju od 5:0 i odlaze na solidnih ” +12 ”. Međutim ozbiljna ekipa kava je Meridiana nije se predavala niti podlegla atmosferi sa tribina i disciplinovanom igrom što u odbrani što u napdau igrala je ravnopravno sa Čarapanima. Novosađani su uzvratili preko Matića koji je postigao 6 poena i Dragaša a prednost Čarapanima održavao je Mihajlović koji je u prvim minutima meča dobio tehničku ličnu greška pa ga je strateg Kruševljana, Dragan Živanović, preselio sa parketa na klupu. Mihajlović je bio najefikasniji u ovoj četvrtini sa 5 poena, a za Napredak su ubacili u koš protivnika Milojević sjanim zakucavanjem i Bakračlić. Na poluvreme Napredak Rubin odlazi sa prednošću od ”+9” a rezultat na semarofu iznosio je 43:34.

Nastavak utakmice uneo je uzbuđenje u kruševačkoj Hali sportova, kada su gosti zaigrali onako kako lider na tabeli igra tokom cele sezone. Dovoljno je bilo opustiti se minut-dva, loše preuzeti igrače u odbrani i ekipa Meridiane preko Stanojevića koji postiže 14 poena uz odličnu bekovsku saradnju sa Markom Savićem u 27. minutu dolaze do vođstva 47:48. Shvativši da je Đavo odneo šalu, Kruševljani se organizju u odbrani i preko kapitena Radmanovca sa dve trojke, Radivojevića i Luke Milojevića uz odličnu skok igru do tada malo primetnog Milinčića uspevaju da povrate vođstvo i u poslednju četvrtinu uđu sa ”+4”. Gosti dobijaju 3/4 rezultatom 16:21 a ukupan rezultatu u tom trenutku glasi 59:55 za ekipu Napretka.

U poslednjoj četvrtini znalo se da će gosti krenuti na sve ili ništa poštu su odmah na početku poslednje deonice ostali bez dva visoka igrača zbog pet prekršaja a Jovšić je u 3/4 iz istog razloga završio utakmicu. Gosti su krenuli preko Savića i Stanojevića da odnesu bodove iz Kruševca. U redovima Napretka u tim trenucima počeo je da se oseća umor. Raspoloženi Beader svojom sjajnom igrom 1 na 1 ne dozvoljava da ritam Čarapana padne uz pomoć Luke Milojevića i Bakračlića koji je pružio najbolju partiju u dresu Napretka, održavaju Napredak u igri za važnom pobedom. Međutim u 38. minutu gosti dolaze do prednosti 73:74, Luka Milojević sa linije slobodnih bacanja vraća Napredak na poen prednosti da bi u sledećem napadu 39. minut se igrao Stanojević pogađa za 3 poena a trener Živanović zatražio minut odmora za svoje igrače kako bi što bolje odigrale posednje minute derbija. U sledećem napadu Radonjić je siguran sa linije penala i poravnava rezultat na 77:77. Gosti još jedno greše u napadu a Pera Beader kažnjava i na 10 sekundi pred kraj dovodi Napredak u vođstvo 79:77. Gosti imaju posladnji napad kao i na utakmici u Futogu ali ovog puta na sreću košarkaša Napretka Stanojević maši šut, a Mihajlović hvata loptu pod obručem a igrači Meridiane prave faul u skoku, a Savić dobija ih tehniču ličnu grešku zbog protesta. Na satu je stajalo 0:00:0, navijači su počeli da slave, a Mihajlović je od 4 bacanja pogodio 3 i tako uvećao pobedu Čarapana na 82:77.

Kod Napretka najbolji je bio Pera Beader sa 19p, 6sk i indeksom 23, Luka MIlojević 15p, 5sk, Mihajlović 12p, 2sk, Nikola Bakračlić 12p, Radonjić 7p, 5as, kapiten Radmanovac 7p, 3sk, 2as, Radivojević 6p, Milinčić 4p i 5sk.

U ekipi Meridiane najviše poena postigao je Milan Stanojević 26p, 6as i čak 7 izgubljenih lopti bez obzira na izgubljene lopte bilo dovoljno da ponese zvanje najkorisnijeg igrača na utakmici sa indeksom 24, Savić 18p, 9sk, treba još izvojiti i Matića sa 8p, Buhu sa 7p i Jovišića sa 5p.

Čarapani su održali obećanje dato predsedniku kluba u povratku iz Kosjerića da će sve od sebe dati da dobiju Meridianu i tu su učinili. Zadržali su treće mesto na tabeli, ekipa Crnokose provukla se kroz iglene uši ekipi Spartaka iz Subotice ali sledeće nedelje očekuje je ponovo gostovanje i to kod ekipe Meridiane koja svakako svojom igrom i ozbiljnošću jednom nogom je već u Prvoj ligi i svakako da neće dozvoliti iznenađenje na svom parketu. Napredak gostuje u Inđiji neugodnoj ekipi Železničara koji je zabeležio poraz na gostovanju kod Proletera u Zrenjaninu i time gotovo izgubio šanse za borbu za drugo mesto koje vodi u viši rang. Ekipa iz Inđije zauzima trenutno šesto mesto sa skoro od 8 pobeda i isto toliko izgubljenih utakmica. Mesta za opuštanje nema jer cilj je ulazak u Prvu ligu.

Izvor: 037ks com