FK Napredak završio sa pripremama u Antaliji

napredak fk pripreme

Fudbaleri kruševačkog Napretka završili pripreme u Antaliji. Do početka drugog dela prvenstva Prve lige Srbije 9. marta, lider će odigrati još dva prijateljska susreta.

Ekspedicija kruševačkog Napretka stigla je danas u Srbiju, po završetku dvonedeljnih priprema u turskoj Antaliji. Fudbaleri Napretka bili su uspešniji nego prošle godine, zabeleživši tri pobede i jedan nerešen rezultat u sedam odigranih utakmica.

Kruševljane očekuju još dve provere do početka prvenstva – u sredu, 27. februara odmeriće snage sa beogradskim Voždovcem, dok će generalnu probu imati 2. marta protiv kraljevačke Sloge.

Odigrali su Kruševljani i poslednji susret u Antaliji, protiv Tobola. Kazahstanci su bili uspešniji, pobedili su sa 2:1, iako je Napredak imao više od igre i zrelije prilike, pogotovo u drugom poluvremenu. Za ekipu Tobola u drugom delu igre nastupio je i nekadašnji fudbaler Napretka Nenad Šljivić.

Trener Nenad Milovanović izveo je sledeći sastav: na golu Krznarić, u odbrani Petrović, Jeremić, Janičić, Bogdan Milošević, Koković, Nikola Milošević i u napadu Trujić, Bojić, Gavrić i Mirosavljević. Igrali su još: Milenković, Dunjić, Udovičić, Regan, Žeravica, Bajić, Živković i Ndiaje.Tobol je imao vodjstvo nakon 45 minuta od 2:0, da bi Mirosavljević postigao gol za konačan rezultat ovog susreta.

Trener Napretka Nenad Mirosavljević izjavio je posle meča: Čestitam igračima na igri i zalaganju. Najvažnije je, da se niko u dve utakmice koje smo odigrali u krakom roku nije povredio. Ne mogu da kažem da sam zadovoljan pripremama zbog teške povrede Marka Punovića, ali sam zadovoljan radom na pripremama.

U prvom prolećnom kolu Prve lige Srbije u subotu, 9. marta, Napredak dočekuje ekipu Inđije.

Pogledajte najzanimljivije detalje sa poslednje pripremne utakmice koju su crveno-beli odigrali u Antaliji, a u kojoj su poraženi od kazahstanskog Tobola 2:1.