FK Napredak pobedio u Antaliji

antalija1

Fudbaleri kruševačkog Napretka zabeležili prvu pobedu u Antaliji. Ekipi se priključili desni bek Darko Dunjić i pojačanje iz Borče Marko Bošković.

antalija1

Fudbaleri kruševačkog Napretka ostvarili su prvu pobedu na pripremama u Antaliji. Kruševljani su savladali ekipu Okžetpes iz Kazahstana sa 4:2. Golove su postigli: Mirosavljević dva, Gavrić i Bajić.

Na samom startu, uslovno gosti su došli do vodjstva od 1;0 već u 2. minutu. Nakon devet minuta igre Trujić je oboren u šesnaestercu gostiju, sviran je jedanaesterac, a Mirosavljević je bio precizan sa bele tačke. Kazahstanci dolaze do 2:1 u 43 minutu posle skraćenog kornera.

Šef Napretkove struke Nenad Milovanović na poluvremenu je ubacio N’diajea i Žeravicu koji je najzaslužniji za izjednačenje u 55 minutu preko Gavrića. Do prve pobedu u Antaliji, Napredak dolazi golovima Bajića i Mirosavljevića, za konačnu pobedu Čarapana od 4;2.

Sledeću pripremnu utakmicu Napredak će odigrati protiv rumunske ekipe Jaši.

Inače, ekspedicija Napretka u Turskoj je pojačana sa dva nova imena. Ekipi se priključio desni bek Darko Dunjić, koji zbog povrede nije doputovao u Antaliju i novo pojačanje tridesetogopdišnji defanzivac Borče Marko Bošković, koji je potpisao ugovor do kraja sezone. Bošković će biti zamena povredjenom Marku Paunoviću, koji se uspešno oporavlja posle operacije desne potkolenice.