FK Napredak pobedio FK Partizan u Kruševcu sa 2-1

Fudbaleri Partizana foto: FK Partizan

Izabranici Ivana Tomića posle tri remija bez gola, upisali su i poraz na gostovanju u Kruševcu, u drugom kolu Superlige – 2:1. Crno-beli prvi gol ove sezone postigli iz penala

Fudbaleri Napretka pobedili su večeras u Kruševcu beogradski Partizan sa 2:1, u drugom kolu Super lige Srbije i tako ostvarili prvi trijumf ove sezone.

Golove za napredak postigli su Nenad Šljivć u 20. iz penala i Josip Projić u 71. minutu. Strelac za Partizan bio je Valeri Božinov iz penala u 87. minutu.

Napredak je u prvom kolu odigrao 2:2 protiv Crvene zvezde, kada je vodio 2:0, ali je danas uspeo da sačuva to vođstvo. Partizan je i dalje bez trijumfa od početka takmičarske sezone, pošto je u prvom kolu odigrao 0:0 u gostima Bačkoj. Crno-beli su pre toga eliminisani iz Evrope u dvomeču u kome nisu dali gol.

Napredak je poveo u 20. minutu, pošto je pre toga Marko Gobeljić pao u šesnaestercu nakon sudara sa golmanom Partizana Bojanom Šaranovim. Na snimku se videlo da je golman sklonio ruke u pokušaju da izbegne kontakt i da je igrač Kruševljana zakačio deo tela golmana i pao.

Nenad Šljivić je bio siguran sa penala i napredak je poveo 1:0.

Partizan je posle toga preuzeo inicijativu i imao veći posed, ali nije stvarao ozbiljnije šanse. Beograđani su najbolju priliku u prvom poluvremenu propustili u 44. minutu, kada je Leonardo iz slobodnog udarca sa oko 20 metara sa leve strane pogodio prečku.

Partizan je imao prvu priliku u drugom poluvremenu, ali je već posle oko 15 minuta drugog poluvremena na scenu stupio tandem Aleksa Vukanović-Josip Projić.

Prvo je Projić u 64. minutu centrirao Vukanoviću, a on lepo šutirao, ali je Šaranov sjajno odbranio i spasao svoj tim sigurnog gola.

Samo sedam minuta kasnije viđen je najlepši gol u dosadašnjem toku sezone. Napredak je krenuo u kontru, Vukanović je „vukao loptu“ tridesetak metara, a onda je pred šesnaestercem uputio u levu stranu, da bi Projić sa leve strane šesneasterca smestio loptu pod prečku za 2:0.

Partizan je posle toga u finišu zapretio, a gol je konačno postigao u 87. minutu iz penala koji je dosuđen nakon što je u šesnaestercu srušen Saša Ilić. Siguran izvođač bio je Valeri Božinov.

Izjave trenera

Posle poraza od Napretka u Kruševcu sa 2:1, Tomić nije želeo direktnije da govori o ostavci.

„Jako je loš teren… Diskutabilan je i penal, prelomio je meč, mi šanse nismo iskoristili. Jako loše smo počeli, ostaje svima da se zapitamo šta dalje, ovome se niko nije nadao. Ja sam glavni i odgovorni za rezultate, znam šta traži Partizan, šta traže navijači, koji su nas bodrili od prvog do poslednjeg minuta, jako mi je žao. Svakako da ću prvo pričati sa ljudima iz kluba, prvo ću njima saopštiti odluku“, rekao je Tomić za Arenasport.

Trener Napretka Dragan Ivanović bio je ponosan.

„Evidentno je, utakmica protiv Zvezde nam je podigla moral (2:2). Pribojavali smo se svega što se dešava u Partizanu, znamo da oni imaju kvalitet. Bavili smo se i nama i njima u prethodnom periodu. Rekao sam igračima da moramo da damo gol do dva da bismo izvukli dobar rezultat. Drugi je odlučio, čestitam svim ljubiteljima fudbala u Kruševcu, bili su nam 12. igrač“, istakao je Ivanović.